Pehlivanoğlu Kompresör

7 Gün 24 Saat Acil Kompresör Servisi, Escomp Vidalı Kompresör satışı, Falcon Pistonlu Kompresör Satışı, 2.El Kompresör Satışı, Kompresör Yedek Parça Satışı, Hava Kurutucu Satışı, Kaya Delici ve Sondaj Makinası Servisi, Santrifüj Pompa Servisi Hizmetleri için doğru adrestesiniz... www. pehlivanoglukompresor.com

 
 
 

 
 


 
 
    levent makina kodlama
  Soft Drive Serisi (İnventörlü) Vidalı Kompresör

Maximum Performans, Minimum Gider…

Teoride doğru olan, standart hava kompresörlerini sürekli olarak maksimum kapasitede çalıştırmaktır. Ancak araştırmalara göre, ortalama maksimum kapasitenin % 50-70′i kullanılmaktadır. Bu durum yüksek enerji sarfiyatını oluşturmaktadır. Yiğitsan Kompresör, enerji sarfiyatını azaltan invertörlü vidalı kompresörlerin üretimini de gerçekleştirmektedir. Motor hızını fabrikanın hava ihtiyacına göre ayarlayarak enerji tüketimini azaltan Soft Drive modelleri, motor ve vida ömrünü de artırmaktadır.

Yiğitsan Vidalı Hava Kompresörlerinde Enerji Tasarruflu Soft Drive Modelleri

Teoride doğru olan, standart hava kompresörlerini sürekli olarak maksimum kapasitede çalıştırmaktır. Ancak araştırmalara göre, ortalama maksimum kapasitenin % 50-70′i kullanılmaktadır. Bu durum yüksek enerji sarfiyatını oluşturmaktadır. Yiğitsan Kompresör, enerji sarfiyatını azaltan invertörlü vidalı kompresörlerin üretimini de gerçekleştirmektedir. Motor hızını fabrikanın hava ihtiyacına göre ayarlayarak eneryi tüketimini azaltan Soft Drive modelleri, motor ve vida ömrünü de artırmaktadır.

  • İnvertör kompresörünüzün değişken devir(değişken frekans) aralığında çalışmasını sağlayarak, işletmenizin hava ihtiyacına göre otomatik ayarlaması neticesinde mekanik, konstrüksiyonun ve elektrik ekipmanlarının ömrünü uzatır.
  • İnvertörlü – Soft Drive serisi kompresörlerimiz işletme hava tüketim kapasitesi ve kompresör kapasitesine orantılı olarak %25 ile %35′e kadar enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu geri kazanımla sistem kendi maliyetini işletmenize geri öder.
  • Savit basınç kullanımınız ile basınçlı havayı tüketen tüm ekipmanlarınızın kullanım ömrünü uzatır.

Yumuşak Kalkış Duruş

Elektrik motorunun yıldız-üçgen kalkışı sırasında, yıldız periyodunda çekilen aşırı akım ve buna bağlı tüm elektro-mekanik kayıp ve riskler; invertörlü uygulamalarla yumuşak kalış ve duruş imkanı ile giderilmiş olur. Kompresör ekipmanının verimli kullanım ömrü uzar.

Sabit Basınç

Standart kompresörler, hedeflenen basınçta boşa geçer, basınç alt değer ulaşınca tekrar yüke girer. Bunun sonucu kullanılan havanın basıncı alt ve üst değerler arasında sürekli değişir. İnvertörlü kompresörler motor devrini ayarlayarak hedeflenen basınçta sabit kalır.

Çalışma Avantajları

Standart kompresörler boşta çalışırken yükte çalışmaya göre ortalama %30-40 oranında güç tüketerek çalışmaya devam ederler kısaca; kompresörün hiç iş yapmadan enerji tüketmesi(elektirik harcamaya devam etmesi, rulmanların dönmeye devam etmesi, yağın sirküle olması, kayışların çalışması…) demektir.

İnvertörlü kompresörler kapasite aralığında kalan kullanımda, boşa geçmez, Çalışma ile ilgili bütün değerler dengede kalır. Sistemin o andaki hava ihtiyacı ne kadarsa kompresör sadece o kadarını üretir ve sadece o kadar enerji kullanır.

Özetle sadece ihtiyacınız kadar enerji(para) harcanır.

 

 
Pehlivanoğlu kompresör, eskişehir kompresör servisleri
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA l MİSYON - VİZYON l SERVİS HİZMETLERİ l SATIŞ HİZMETLERİ İLETİŞİM  

Copyright © Pehlivanoğlu Kompresör Adres: Teksan Sanayi Sitesi G1 Blok No: 5 ESKİŞEHİR   Tel:0222 228 17 62                       sayfaweb